Przez szereg lat PRL-u w naszym kraju był jeden trend – każdy starał się otrzymać mieszkanie w nowo powstających budynkach wielorodzinnych, tak zwanych blokach mieszkalnych, które budowano przeważnie na osiedlach zlokalizowanych na obrzeżach miast. W sumie było to zrozumiałe, bowiem kamienice przedwojenne, w których zamieszkiwano, nie były w żadnym stopniu remontowane, nie prowadzono działań zmierzających do podłączenia do tych budynków centralnego ogrzewania, a w dodatku po wojnie mieszkania w takich kamienicach były dzielone w taki sposób, że wiele rodzin musiało mieszkać korzystając ze wspólnej toalety z innymi albo z wspólnego korytarza-przedpokoju. Jednak od kilku lat obserwujemy ciekawe zjawisko na rynku mieszkaniowym – wiele osób, które poszukują mieszkania do kupna, decyduje się na kupno takiego lokalu mieszkalnego zlokalizowanego właśnie w starej kamienicy. Takie mieszkania są relatywnie tanie, jeśli dana kamienica jest zaniedbana – mieszkanie można przecież wyremontować, przy obecnej technice ogrzewania można również mieszkać wygodnie, niekoniecznie korzystając z sieci ogrzewania miejskiego. Kolejna zaleta mieszkania w starej kamienicy to materiały, z jakich one są zbudowane – nie ma tam żadnych szkodliwych materiałów, dominuje cegła i drewno, które materiały są uznane za jedne z najbardziej przyjaznych człowiekowi, nie powodują alergii, nie wytwarzają pola magnetycznego ani elektrycznego.
Related Posts
O czym należy pamiętać przy doborze oświetlenia?
Oświetlenie jest jednym z niezbędnych dla człowieka elementem w jego domu. Ludzie od dawien dawna korzystają z tego rodzaju komfortu,…
Zagospodarowanie poddasza w starych budynkach
Wiele domów, zwłaszcza tych przedwojennych, gdzie były stosowane dachy dwuspadowe, posiada poddasza, które przez całe dziesięciolecia służyły jedynie jako strychy,…
Remont dachu – czy potrzebne są zezwolenia
Przez okres panowania w naszym kraju ustroju socjalistycznego nasze budownictwo mieszkaniowe rozwijało się w ten sposób, że budowano z bardzo…