Podejmując się budowy swojego domu jednorodzinnego na pewno na samym już początku tej drogi należy dokładnie policzyć swoje możliwości finansowe, aby nie miała miejsce taka sytuacja, że gdzieś w trakcie już zaawansowania procesu budowlanego okaże się, że zabraknie funduszy na przykład na wykończenie domu, a nie za bardzo są możliwości uzupełnienia budżetu na dana inwestycję. Dlatego też z przysłowiowym ołówkiem w ręku liczymy zarówno fundusze, które są możliwe do zgromadzenia, jak też i wydatki – te ostatnie można policzyć w dużej mierze dzięki temu, ze przy każdym gotowym projekcie domu jest symulacja kosztów budowy takiego obiektu. Jeśli okaże się, że koszty przewyższają nieco możliwości finansowe przewidziane na tą inwestycje, warto jest spróbować dokonać cięcia kosztów, czyli wykonać symulacje w sytuacji, kiedy na poszczególnych etapach budowy będziemy starali się na czymś oszczędzić. Zamiast fundamenty wylewane można dać murowane, co jest tańsze – jeśli oczywiście analiza geologiczna podłoża da taka możliwość. Zamiast budować ściany dwuwarstwowe, można zastosować ścianę pojedynczą z porządnym ociepleniem z płyt styropianowych. Można też zaoszczędzić na pokryciu dachowym, stosując blachodachówkę jako najtańszą opcje przykrycia budynku. Można też zaoszczędzić już na etapie wykańczania budynku, dając tani tynk, stosując system grzewczy, który będzie wymagał najmniejszych inwestycji – na przykład ogrzewanie elektryczne konwektorowe.
Related Posts
Wybór działki idealnej
Zanim prace budowlane rozpoczną się na dobre, przyszły właściciel domu musi nabyć odpowiednią działkę. Pojawia się jednak pytanie, co można…
Warto zainwestować w dom energooszczędny
Nie tylko nieustannie rosnące w ostatnich latach ceny energii i prądu są przyczyną narastającego zainteresowania osób poszukujących projektów domu projektami…
Targi budowlane na świecie
W niniejszym artykule powiemy słów kilka na temat targów budowlanych. W tytule mamy do czynienia ze sformułowaniem targi budowlane na…