Dla wszystkich, którzy mają dość codziennego czasochłonnego podlewania swojego ogrodu i niewygodnych węży ogrodowych, najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja automatycznego systemu nawadniającego. Dla tych, którzy mają już ogród zaprojektowany, będzie wymagało troszkę poświęcenia, aby zamontować ten system, ale jest to doskonałe rozwiązanie. Najlepiej projektować system nawadniający z jednoczesnym projektowaniem ogrodu. Po wstępnym opracowaniu planu ogrody, należy nanieść na niego plan nawadniania. Należy uwzględnić źródło wody, następnie wszelkie ścieżki, kwietniki, drzewka i połacie trawy, które koniecznie muszą być nawadniane. Kolejno, należy zaznaczyć położenie zraszaczy, uwzględniając przy tym okrąg, który będzie obejmował. Ważne, aby sąsiednie zraszacze swoim zasięgiem trochę zachodziły na siebie, ponieważ przy silnym wietrze czy mniejszym ciśnieniu wody, pewne miejsca mogą nie być dostatecznie nawodnione, co zakłóci prawidłowy rozwój roślin. Od ujęcia wody do wylotu, powinna być możliwie jak najkrótsza droga, aby uzyskać odpowiednie ciśnienie wody. Zaplanowanie wszystkiego z góry, zapewnia dyskretne i wygodnie podlewanie. Tym prostym sposobem nawadniania ogrodu wokół domu, zyskujemy piękny ogród nie zmieniając przy tym jego wyglądu, a woda dostarczana jest tam gdzie trzeba i w odpowiedniej ilości. Na rynku dostępne są bardzo ciekawe rozwiązania sposobu sterowania nawadnianiem. Producenci proponują sterowanie przez iphona oraz stronę internetową. Ponadto możemy zamontować odpowiedni sterownik, który ustawia dawki wody sugerując się danymi meteorologicznymi. A ruchome zraszacze wynurzające się tylko podczas pracy, umożliwią swobodne korzystanie z każdej części ogrodu.
Related Posts
Koszt budowy domu wolnostojącego
Komfortu mieszkania w bloku nie da się w żaden sposób porównać z mieszkaniem w domu jednorodzinnym. Osoby ceniące sobie spokój…
Meble mają wielkie znaczenie
Mogłoby się czasami wydawać, że to jakie meble wybierzemy do swojego pokoju, ma najmniejsze znaczenie. Bo przecież czy wybierzemy meblościankę,…
Remont dachu – czy potrzebne są zezwolenia
Przez okres panowania w naszym kraju ustroju socjalistycznego nasze budownictwo mieszkaniowe rozwijało się w ten sposób, że budowano z bardzo…